تبلیغات ویژه
خبر تصویری
موردی یافت نشد
تبليغات
خبرنامه




تهران 24 اسفند ماه 1392 (مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد) - میزگردی بین المللی و فنی با شرکت متخصصان خارجی و ایرانی در تهران از تاریخ 25 تا 27 اسفند ماه 1392 به منظور یافتن راه حلی برای خشک شدن تالاب های ایران با تاکید بر دریاچه های ارومیه و هامون برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری آنلاین110

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ هدف های اصلی این میزگرد که به شکل مشترک به وسیله سازمان حفاظت محیط زیست و برنامه توسعه ملل متحد برگزار می شود عبارت است از: مروری بر عوامل ایجاد خشکی دو تالاب ویژه و اقداماتی که تا به حال در واکنش به آن صورت گرفته، به اشتراک گذاشتن تجربیات و بهترین شِیوه های اقدام بین المللی برای بازگرداندن تالاب های خشک شده و توصیه مجموعه گام هایی به دولت - به حساب آوردن سیاست های شناخته شده، محدودیت های لجستیکی، نهادینه ای و بودجه ای - که می توانند برای اجرای سریع یه کار گرفته شوند.

دفتر کشوری برنامه توسعه ملل متحد در ایران به درخواست دولت جمهوری اسلامی ایران از متخصصان برجسته بین المللی و ایرانی دعوت به عمل آورده تجربیات و راه حل های خود را به اشتراک گذارند و کمک کنند مجموعه توصیه هایی عملی و ویژه برای این دو تالاب در ایران تنظیم گردد. این امر می تواند به عنوان پایه ای برای پاسخ در برابر موضوعی فراتر ِیعنی حفاظت از سایر تالاب های موجود کشور به کار رود.

۴۷۴۷

منبع : خبرآنلاين

مشاهده ادامه خبر ...
نظرات
نظری ثبت نشده است!

اخبار زنده http://online110.com/ax/zende.gif

اخبارچندلحظه پیش
کج‌فهمی آمریکا از ملت و حاکمیت ایران موجب بن‌بست مذاکرات است/ ماموريت 3 وزير براي تغيير سهميه رشته هاي دانشگاهي
بر اساس ابلاغيه روزهاي اخير شوراي عالي انقلاب فرهنگي به فرجي دانا، قاضي زاده هاشمي و فاني، وزارتخانه هاي علوم، بهداشت و آموزش و پرورش موظف شده اند با توجه به نرخ ..
محصول اختصاصی مایکروسافت برای کاربران اپل
مایکروسافت تایید کرده که نسخه ای از برنامه One note خود را برای کاربران رایانه های مک و همین طور کاربران آیفون و آی پد عرضه نموده است. به گزارش فارس به نقل از اینفورمیشن ..
جدیدترین وضعیت 32 مربی حاضر درجام جهانی 2014
فرناندو سانتوس مربی تیم ملی یونان- با اتمام قرارداد سانتوس، کلودیو رانیری جایگزین وی شده است.لوئیس فن خال مربی تیم ملی هلند – با اتمام قرارداد فن خال وی هدایت تیم ..
یک مایع دیده‌نشده در طبیعت، محصول نبرد تن به تن مورچه‌ها
یک مایع دیده‌نشده در طبیعت، محصول نبرد تن به تن مورچه‌ها دانشمندان مایع جدیدی کشف کرده‌اند که حین نبرد نوعی مورچه جدید با مورچه‌های آتشین تولید می‌شود و تاکنون ..
ابداع مردمک‌سنج پوشیدنی برای تشخیص زودهنگام دیابت
ابداع مردمک‌سنج پوشیدنی برای تشخیص زودهنگام دیابت دانشمندان ابزاری پوشیدنی را برای شناسایی زودهنگام دیابت با نظارت بر مردمک چشم ابداع کرده‌اند. به گزارش سرویس ..
ساختمانی که با حرکت بیننده تغییر رنگ می‌دهد+تصاویر
ساختمانی که با حرکت بیننده تغییر رنگ می‌دهد+تصاویر طراحی به نام «راب لی» از استودیوی طراحی و معماری Urbana در امریکا نمای پارکینگ عظیم خودرو را خلق کرده که با ..
برادر دوقلوی کنجکاوی به مریخ می‌رود+تصویر
برادر دوقلوی کنجکاوی به مریخ می‌رود+تصویر برادر دوقلوی کاوشگر کنجکاوی با تجهیزات به‌روز‌تر و کارآمدتر در سال 2020 به فضا پرتاب می‌شود. به گزارش سرویس فناوری ..
دارورسانی به بدن با کوچک‌ترین پروانه پیشرانش جهان
دارورسانی به بدن با کوچک‌ترین پروانه پیشرانش جهان دانشمندان با همکاری تیمی از محققان آلمانی کوچک‌ترین پروانه پیشرانش جهان را با هدف دارورسانی به بخش‌های مختلف ..
خاطره گرسنگی، ارثی است
خاطره گرسنگی، ارثی است بر اساس مطالعه جدید دانشمندان، خاطره سوء هاضمه تا چندین نسل بعد به افراد منتقل می‌شود. به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران ..
آیا وزیر اقتصاد به قول دوماه خود برای تعیین تکلیف وام ازدواج عمل خواهد کرد؟
به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، داستان پرداخت وام ازدواج به جوانان، موضوعی است كه پس از انقلاب آغاز شد؛ در اين طرح برای تسهيل ازدواج و ترغيب جوانان به ..